V případě nedostupnosti pište na chat zde na stránce či na náš email. Okamžitě se ozveme.
menu
602 413 413

Pravidelnou revizí kanalizace předejdete problémům

Kontrola neboli revize kanalizace je prevencí proti haváriím, které by mohly skončit celkovou rekonstrukcí. Je to tedy způsob, jak si ušetřit starosti i finance.

Moderní technologie jsou velice vítanou součástí mnoha oborů lidského konání.  Patří sem pochopitelně také revize kanalizací. K tomuto účelu používají profesionální firmy speciální kameru. Tou je možné proniknout do každého místa v kanalizaci a odhalit aktuální problémy i potíže, které se teprve chystají na světlo světa.

Pokud hledáte příčinu, proč k některému nežádoucímu stavu došlo, pak to rozhodně nemusí být ničí vina. Každé zařízení a každá součástka se časem unaví a opotřebuje. Proto je důležitá pravidelná revize, aby se zabránilo větším škodám a včas se odhalil nastávající problém. Řešení malých problémů bude nejen finančně nenáročné, ale také snadno proveditelné. Pokud by se čekalo na stav, kdy nastane kolaps celého systému, pak by se jednalo o velký problém. K těmto koncům rozhodně nemusí dojít.

Jak tedy samotná revize vypadá a co vše lze zkontrolovat?

U špatně odtékající vody v umyvadle, dřezu nebo vaně, se nejprve zjistí příčina a poté se přistoupí k čištění. A to bez sekání zdiva a dalších nepříjemných zásahů. Zarostlé kanalizační stoupačky v rozmezí průměru 70–100 mm se vyfrézují.

Pouhým litím zakoupené chemie se většinou potíže tohoto druhu nevyřeší. Naopak. Na první pohled by se mohlo zdát, že je vše opět v pořádku. Mohlo by ale postupně docházet ke stále většímu ucpávání. V mnoha případech je pak výsledkem naprostá devastace kanalizace a nutnost její celkové rekonstrukce. A to je samozřejmě velice náročné a finančně nákladné.