V případě nedostupnosti pište na chat zde na stránce či na náš email. Okamžitě se ozveme.
menu
602 413 413

Únik vody, detekce úniku vody

Občas se v každé domácnosti může stát nehoda, kterou nezapříčiníte, ale bohužel jde o součást praxe. Prasklé potrubí můžeme vidět v běžných domácnostech jak na topení, tak na obyčejné trubce vodovodu. Poškození potrubí vede samozřejmě k zatečení vody do konstrukce domu, což značí velké problémy, které s tímto následně souvisí. Samozřejmě k tomu musíme přičíst také velkou finanční ztrátu. Problémem však je, že častokrát vůbec nemusíte vědět, že vám někde uniká voda a může Vás to stát hodně peněz. Jak rychle a efektivně zamezit takovému problému?

Pomocí nejnovější technologie určíme s 95% úspěšností místo úniku vody s přesností na několik dlaždic. Není tak potřeba vybourávat celé koupelny ale třeba jen jednu dlaždičku.

Detekce úniku vody, vyhledání úniku vody se provádí speciálními zařízeními. Ne vždy je však vhodné použití přístrojů, protože ty mohou i v dnešní době selhat, nehledě na to, že se nemusí dostat do hloubky daného problému. Proto je únik vody zaznamenáván i jiným přístrojem a to na bázi plynu.

VYHLEDÁNÍ ÚNIKŮ VODY POMOCÍ PLYNU – H2 METODADSC07437

Tento způsob je skvělý pro použití na plastových potrubích a také v domovních rozvodech. Tento nový plynový detektor pracuje s použitím formovacího plynu. Dokáže si poradit i v těch nejsložitějších podmínkách, kde jiné přístroje na bázi akustického procesu selhávají.

Na jakém principu je založený celý proces?

Potrubí se naplní formovacím plynem. Tvoří jej speciální směs vodíku (5%) a dusíku (95%). Vodík je velice lehký plyn a má výjimečné schopnosti, které právě za účelem odhalení praskliny v potrubí, potřebujeme využít. Jeho miniaturní molekuly dokážou proniknout přes půdu, asfalt, beton, obkladačky a mnohé další materiály. Stoupají vždy kolmo nahoru, takže díky tomu je schopno snímací zařízení zjistit, kde je v ovzduší vyšší koncentrace vodíku. Následně se určí přesné místo poruchy. Závada může být odstraněna a vy budete opět spokojení a bez horších následků, které by podobná nehoda pro váš dům mohla mít.

Dobrou zprávou je také fakt, že nemusíte přesně mít zmapované trasy uloženého potrubí. Spolupracovat s vámi můžeme jak ve vnějším prostředí tak i vnitřním. Součástí naší práce je také snímač na vyhledávání poruch v terénu, takže není ani výjimkou, že najdeme poruchu kdekoliv venku okolo vašeho domova. Samozřejmostí je ten, který běžně používáme uvnitř domácnosti, tedy na domovní rozvody, který se spolehlivě dá použít i na bazénové systémy. Najdeme i sebemenší dírečku a všechno napravíme. Celý systém se dá uplatnit také v průmyslových zónách, různých firemních závodech a v dalších objektech. Únik vody už pro vás nikdy nebude finanční ztrátou. Díky našemu speciálnímu přístroji vyhledáme patřičnou závadu a vše spravíme.

Výhody H2 metodyDSC07436

Tuto metodu lze využít i tam, kde nestačí akustické vyhledávací metody, tedy na plastových přípojkách, při lokalizaci úniku ve vnitřních rozvodech, v rozvodech s nízkým tlakem apod. Použití H2 metody Vám ušetří peníze. Přesné určení v podobě bodové lokalizace úniků šetří náklady na výkopové práce, případně bourací práce v interiérech. Vodíkový formovací plyn je ekologicky i hygienicky nezávadný.

Vodíkový detektor Hunter H2

Vodíkový detektor se vyznačuje vysokou citlivostí na přítomnost vodíku ve vzduchu – již od 0,7 ppm H2. Reaguje pouze na vodík, takže zkreslení měření v důsledku přítomnosti jiných plynů je naprosto vyloučené. Ve snímacích sondách jsou zabudované spolehlivé senzory, které zajišťují rychlou signální odezvu. Signalizace koncentrace vodíku je optická i akustická.

VYHLEDÁNÍ ÚNIKŮ VODY POMOCÍ POSLECHOVÉ TYČE HYKRON

Poslechová tyč Hykron slouží k akustickému vyhledávání úniků vody z vodovodních potrubí (sanita, topení). Díky vysoké citlivosti mikrofonu a nízkému šumu přístroje lze odhalovat porušené vodovodní potrubí, podlahová topení, jednoduše všechny poruchy většího rozsahu, které jsou slyšitelné.