V případě nedostupnosti pište na chat zde na stránce či na náš email. Okamžitě se ozveme.
menu
602 413 413
246 079 050

Za co vděčíme instalatérům?

Ani ta nejvyspělejší a nejcivilizovanější společnost se neobejde bez lidí živících se svýma rukama. Ba naopak – nebýt řemeslníků, nebyla by ani civilizace.

I ti nejzatvrzelejší pivaři a špindírové mi určitě dají za pravdu, že je dobře, když máme domů nebo i leckam jinam zavedenou tekoucí vodu. I ti největší anorektici mi pak zřejmě potvrdí, že je dobře, že u nás existuje i zázrak jménem toaleta, a že je dobré tuto mít k dispozici. A kdekdo z kuchařů se mnou bude určitě souhlasit i tehdy, řeknu-li, že je dobré mít zavedený třeba plyn. Protože to jsou všechno vymoženosti civilizace, které činí náš život dokonalejším a spokojenějším. A kdybychom tyto možnosti postrádali, měli bychom to v životě v mnoha ohledech těžší.

A jak to, že tyto dnes už vlastně zdánlivě běžné vymoženosti máme? Díky komu už nemusíme chodit pro vodu kdo ví kam, díky komu nám neslouží mlází jako sociální zařízení? Zkrátka a dobře – díky komu žijeme civilizovaně?

Ano, uhodli jste. Za tyto možnosti vděčíme instalatérům. Těm jenom zdánlivě tuctovým a nezajímavým řemeslníkům, kteří jsou ale ve skutečnosti naprosto nepostradatelní. Jsou to instalatéři, kteří nám vodovody vybudovali, a i nadále budují, jsou to tito, kdo nám staví i odpadní potrubí a následně udržují jak tyto soustavy, tak i všechna zařízení, jež jsou na ně napojena.

Nebýt instalatérů, neměli bychom nic z tohoto. A kdyby v dnešní situaci přestali existovat, nebylo by nám všechno, co souvisí s rozvody vody a plynu, k ničemu, protože by bylo jenom otázkou času, kdy by se to stalo kvůli poruchám či haváriím nevyužitelným.

A tak je Praha fungujícím velkoměstem a Středočeský kraj vyspělým regionem i díky tomu, že tam působí firma A. K. Servis. Na niž se tamní obyvatelé mohou ve všech záležitostech týkajících se instalatérských prací spolehnout už čtvrt století. Díky této firmě má mnoho našinců ve zmíněné oblasti kdykoliv tekoucí vodu a fungující odpady a kanalizaci, díky ní se tam žije spokojeně a na úrovni.