V případě nedostupnosti pište na chat zde na stránce či na náš email. Okamžitě se ozveme.
menu
602 413 413
246 079 050

Voda – topení – plyn

Voda, topení a plyn jsou tři oborová odvětví, s nimiž pracují instalatéři. Kdo si to někdy vyzkoušel, dobře ví, jak obtížné a náročné zaměstnání to je.

VTP neboli voda, topení a plyn jsou tři kouzelná slovíčka, s nimiž prezentují na trhu své služby řemeslníci, zabývající se systémy, které lidský život posouvají na vyšší úroveň, než tomu bývalo před staletími. Zajištění tepla v bytech a domech, v pracovním prostředí, v obchodních zónách, skladových prostorách, v zemědělských objektech, v zoologických a botanických zahradách a na dalších místech je dnes klíčovou veličinou pro přežití a bezproblémové fungování společnosti i mezilidských vztahů. Totéž platí o rozvodech vody a kanalizaci, bez nichž bychom se posunuli zpět do období středověku.

Uložte si kontakt na spolehlivou firmu, může se vám hodit

Zákaznické reference, pozitivní zkušenosti a dobré jméno jsou benefity, s nimiž v současné době buduje na trhu úspěch každý podnikatelský subjekt. Napomáhá nám k tomu Internet a mobilní sítě, kdy jsou lidé více v kontaktu a mají větší možnosti pochlubit se svými poznatky a prožitky v reálném čase. Máte-li vlastní pozitivní zkušenost se spolehlivou firmou, anebo je dobře hodnocena nezávislými zdroji, poznamenejte si kontaktní údaje, které se vám mohou hodit v budoucnu. Svůj význam to má zejména u havarijních situací, rekonstrukcí či nových instalací elektrických rozvodů a systémů VTP (vody, topení a plynu). Dobrý elektrikář, instalatér, topenář či plynař se dnes v přeneseném významu vyvažuje zlatem, zvláště pak, potřebujete-li zásah provést co nejdříve.

Rozsah prací instalatéra

Jaké práce lze poptávat u instalatérů, kteří poskytují komplexní služby v tomto oboru? Především jsou to vodovodní rozvody, rozvody odpadů a kanalizace, řešení vzniklých závad, rekonstrukce či nové instalace Týká se to i čištění odpadů a kanalizace ve všech typech objektů, a to i v exteriérech.

Z hlediska topení jde o montáže, rekonstrukce, opravy, čištění a revize topných soustav s vodním zdrojem (např. radiátory a topení v podlaze).

U plynových zařízení jsou to opět práce v podobném rozsahu s tím rozdílem, že ve hře jsou plynové spotřebiče a rozvody.

Tato profese také zajišťuje nepřetržitý (nonstop) havarijní servis všech vyjmenovaných systémů vzhledem k tomu, že jsou mnohdy ve hře jak lidské (či zvířecí) životy, tak i majetek.