V případě nedostupnosti pište na chat zde na stránce či na náš email. Okamžitě se ozveme.
menu
602 413 413
246 079 050

Únik vody v bytě může vést i k nenávisti mezi sousedy

Vyplavit sousedy pod vámi může někdy vést i k rozepřím a hádkám, přitom se tomu dá předejít docela levným a jednoduchým způsobem – detektorem.

Voda je nezkrotné médium, nemůžete ji stlačit, nelze ji jen tak nacpat do papírové krabice a uzavřít. Abychom s ní dokázali pracovat a využívat jejích předností, a aby se nestala, podobně jako oheň, zlým pánem, využíváme dostupných technických prostředků.

Rozvody vody v domě jsou zdánlivě malicherná záležitost a může vám připadat, že je to přece práce, jako každá jiná, a že instalatér si nezaslouží takovou úctu, jako manažeři či počítačoví odborníci. Moudří lidé si ovšem velice dobře uvědomují, jaký by byl život bez instalatérů, a jak by se hlavně výrazně zkomplikoval.

Únik vody

Když vám instalatér rozvede vodu po bytě nebo v domě PPR trubkami a vše je v pořádku a funkční, máte jistě radost z dobře odvedené práce a jejího výsledku, ovšem po nějaké době vám bude připadat tato technická infrastruktura přirozená a samozřejmá. Nebudete ji vnímat jako něco výjimečného, až do chvíle, kdy se objeví nějaká závada. A ta může být způsobená různými jevy, např. opotřebením materiálu včetně těsnění, tlakem vody, usazováním nečistot či mechanickým poškozením.

Někteří kutilové si dovedou v podobných situacích poradit sami, ale není jich mnoho. Závady na vodovodních trubkách a armaturách obvykle vyžadují specialistu s potřebnou kvalifikací a vybavením, podobně jako je tomu u závad elektroinstalace.

Víte, že existuje detektor úniku vody

Že existují detektory oxidu uhelnatého nebo kouře, vám již možná prozradil odborník při čištění plynové karmy nebo údržbě plynového kotle, ale někteří lidé možná vůbec netuší, že lze velmi levně pořídit i detektor úniku vody s externími čidly za pár stokorun.

Detektor se postará o to, že vám včas oznámí (např. akustickou sirénou) únik vody z pračky, z kuchyně, na toaletě, zkrátka všude, kde unikající voda může způsobit problémy, jako je vyplavení sousedů nebo poškození nábytku či domácích spotřebičů.