V případě nedostupnosti pište na chat zde na stránce či na náš email. Okamžitě se ozveme.
menu
602 413 413
246 079 050

Stoupačky v bytových domech

Jakákoli havárie ve stoupačce v bytovém domě přispívá ke stresu jeho obyvatel. Týká se totiž celého domovního bloku, který je na stoupačku napojený.

V České republice a na Slovensku bylo v „budovatelském období“ po druhé světové válce postaveno obrovské množství bytových domů. Vyrůstaly prakticky v každém městě a objevovaly se i ve venkovských sídlech. Z této výhody těží mnoho rodin dodnes, mají k dispozici relativně pohodlné bydlení, s dostupnými službami a společenským vyžitím, ale má to i své problematické stránky. Kromě hluku či sousedských neshod to mohou být i odpadové stoupačky.

Když je na odpadovém potrubí v jedenáctipatrovém domě navěšeno v jednom vchodu přes třicet bytů, je to pochopitelně mnohem větší zátěž, než stoupačka v rodinném domě o dvou patrech. Zároveň tím v bytových stoupačkách „stoupá“ i pravděpodobnost nějakého karambolu, nejčastěji zanesení organickým, ale i mnohým mechanickým materiálem.

Čištění odpadových trubek a armatur ve stoupačkách vyžaduje odborný zásah, obvykle tu nezabírají chemikálie pro běžné čištění kuchyňských sifonů, usazené nečistoty se uvnitř celého systému likvidují frézováním či tlakovou vodou a vše se pak podrobuje prohlídce potrubními kamerami.

Specializovaná firma poradí, jak preventivně postupovat, aby k zanášení odpadů nedocházelo tak rychle, a svou roli samozřejmě hraje i ochota spolubydlících využívat zdravý selský rozum a nevhazovat do toalety nebo do dřezu, co vás napadne.  Může se totiž stát, že příliš zanesené potrubí se musí celé vyměnit, což je dražší, než jeho čištění.

Havarijní služba nonstop

Instalatéři vyjíždí v takovýchto situacích do terénu v podstatě kdykoli, pokud je ohroženo zdraví osob a funkčnost celého bytového domu. Je k dispozici nonstop telefonní spojení a zásah lze objednat i o víkendech a svátcích. Čištění kanalizací zpravidla provádí firmy, které zajišťují i instalace či odstranění havárií plynu, vody a topení, je tedy vhodné takový kontakt vyvěsit v domě, aby byl k dispozici všem nájemníkům.