V případě nedostupnosti pište na chat zde na stránce či na náš email. Okamžitě se ozveme.
menu
602 413 413
246 079 050

S odborníkem není třeba se ničeho bát

Únik vody je pořádný strašák, zvláště pokud se ihned neobjeví a máte pouze pocit, že k němu někde dochází. To samozřejmě může znamenat hodně problémů.

Místo úniku vody se dá v současné době velmi rychle odhalit a lokalizovat s velkou přesností. To samozřejmě přináší spoustu dalších výhod, protože se lze cíleně zaměřit na poškozené místo a to bez rozkopání podlahy nebo sekání do zdiva po celém vodovodním rozvodu. To je bezpochyby velká pomoc a dokonce i ušetřené finance za opravu. Lokalizovat se tak může únik ve vodovodním potrubí, dokonce i v podlahovém vytápění a to jak v uzavřených, tak volných prostorách.

Vyhledávání pomocí plynu – H2 metody DSC07436

Jedná se o velmi výhodnou metodu, která je nejspolehlivější i v těch nejnáročnějších podmínkách. Potrubí se naplní formovacím plynem, což je speciální směs vodíku a dusíku. Vodík má takové schopnosti, že díky němu se snadno odhalí praskliny v potrubí. Díky tomu jak je lehký, tak snadno pronikne i přes pevné částice jako je beton, asfalt, dlažba atd. V plastovém potrubí častokrát mohou selhat akustické metody, avšak tato nikdy. Místo úniku se lokalizuje velmi spolehlivě za pomoci citlivého vodíkového detektoru. Díky této metodě se dá snadno lokalizovat únik v rozvodech s nízkým tlakem, při úniku ve vnitřních rozvodech včetně podlahového vytápění, ale ani kanalizační potrubí nemusí zůstávat bez kontroly. Jedná se o ekologickou a hygienickou nezávadnost vodíkového trasovacího plynu.

Vyhledávání pomocí poslechové tyče Hykron

Tato poslechová tyč je vhodná k akustickému vyhledávání úniku vody, který má větší rozsah. V některých případech se může jednat o menší poruchu a tu spolehlivě odhalí jiná předešlá metoda. Mikrofon detekuje šumy, které vznikají při úniku vody. Zvuk poruchy se šíří po potrubí, může být detekován poslechem na armaturách. Snímač napoví technikovi, zdali se přibližuje k místu úniku nebo zase pro změnu oddaluje.

Díky včasnému odhalení poruchy za pomoci jedné z metod, se skutečně dá předejít větším problémům a kalamitě. Nezapomeňte mít číslo na svého instalatéra vždy po ruce.