V případě nedostupnosti pište na chat zde na stránce či na náš email. Okamžitě se ozveme.
menu
602 413 413

Proč se instalatér dobře uživí

Co vlastně obnáší živit se jako instalatér? Někteří lidé o tom mohou mít zkreslené představy, posílené zkušenostmi z dob dávno minulých před sametovou revolucí.

Instalatérská profese je s trochou nadsázky srovnatelná s lékaři a se zemědělci, pekaři, kuchaři a dalšími profesemi, které zajišťují stravování a dostupnost potravinářských surovin. V současné době jsou pro chod společnosti nepostradatelní, stejně jako elektrikáři. Snadno se o tom přesvědčíte ve chvíli, kdy dojde k výpadku elektřiny, neprotéká voda skrze toaletu, ucpe se odpad v kuchyňském dřezu a nedaří se jej vyčistit anebo v mrazivém počasí selže plynový kotel a během pár desítek minut je v domě rázem pár stupňů nad nulou.

Instalatéři velmi často vyjíždí k havarijním situacím a v takové chvíli odkládáte zdroje zábavy a prioritou číslo jedna je odstranění závady. Asi jako v případě bolavého zubu neodkládáte návštěvu zubní pohotovosti, tak si počínáte podobně u prasklé vodovodní trubky v domě nebo u nefunkčního topení.

Rekonstrukce stávajících objektů, novostavby rodinných domů, rekreačních chat, průmyslových staveb, skladů a společenských prostor, to vše vyžaduje nasazení odborníků v tomto oboru a k těmto stavebním pracím dochází denně na stovkách až tisících míst v České republice. Neměli bychom rovněž zapomínat na likvidaci živelných pohrom, o čemž jsme se mohli přesvědčit např. při odstraňování následků povodní nebo tornád.

Do rozsahu pracovní činnosti instalatéra patří i revize stávajících okruhů vody, topení a plynu a návrhy na jejich potřebné úpravy, rekonstrukce či výměny, vylepšení a rozšíření. Týká se to samozřejmě i kanalizačních rozvodů.

Instalatérský obor je náročný i na teoretickou přípravu – dávno za námi je doba, kdy se instalatér považoval za kohosi podřadného, povšimnete si toho např. ve filmu „Hodíme se k sobě, miláčku“ z roku 1974 s Vlastimilem Brodským a Janou Brejchovou. Tento obor se za posledních čtyřicet let posunul výrazně kupředu a patří k nejnáročnějším. Kdo si to uvědomuje, vnímá opravdového odborníka v tomto oboru za skutečnou osobnost.