V případě nedostupnosti pište na chat zde na stránce či na náš email. Okamžitě se ozveme.
menu
246 079 050

Proč raději svěřit práci odborníkům v oboru vody, topení a plynu

Že jsou Češi národem kutilů, je známá věc. Někdy je ale výhodnější práci přenechat někomu, kdo má patřičné znalosti, dovednosti i vybavení. Třeba instalatérovi.

Nemáte potřebné odborné znalosti – některé instalatérské práce kutilové odkoukají a mohou je zvládnout v brzké době sami, tuto profesi se však instalatéři učí zvládat nejen v rámci učebního oboru, ale zároveň se „učí“ celý život v reálné praxi. Musí porozumět principům samotných spotřebičů, jako jsou bojlery, plynové kotle, čerpadla, radiátory, záchodové mísy, baterie, výměníky atp. A čím déle je instalatérská firma na trhu, tím více odborných znalostí i praktických zkušeností.

Speciální nářadí – instalatéři přichází denně do kontaktu se speciálními pomůckami, jako jsou závitořezy, svařovací soupravy, řezáky a ohýbačky trubek, drážkovací frézy, inspekční kamery, proplachovací čerpadla, axiální a radiální lisy, tlakové pumpy atd.

Fyzická zdatnost a psychická odolnost – k určitým činnostem potřebujete fyzickou sílu a schopnost zvedat či přenášet těžší břemena, kupříkladu taková montáž litinového radiátoru. Psychická odolnost je nutná např. u čištění odpadů a kanalizací, kde zápach a pohled na výkaly nemusí každý „ustát“.

Nejde to povolit či dotáhnout – někdy i zdatný kutil může „pohořet“ na docela obyčejném vodovodním kohoutku nebo na závitech ocelových trubek, kdy spoj nejde silou povolit, nebo se jej nedaří dotáhnout tak, aby voda neprotékala. Kdo z vás se někdy s něčím podobným setkal, jistě dokáže pochopit, že jsou situace, které mohou amatéra dohánět až k zoufalství.

Máte na práci záruku – kutilství je samozřejmě chvályhodné, ale tato činnost postrádá právní a mnohdy i morální záruku vykonané práce. A zvláště u instalatérů či elektrikářů, kde výsledky práce mohou významně ovlivnit kvalitu a komfort našeho života, je zásadní, abychom nějakou záruku měli potvrzenou.

Instalatéři vyjíždí i v mimořádných situacích – instalatérskou firmu si můžete objednat na předem smluvený termín, to je obvyklý postup, jak tomu bývá i u jiných profesí. Zároveň je však možné povolat je v situaci zcela mimořádné, která vyžaduje okamžitý zásah během několika hodin. Podstatné ovšem je, zda taková firma skutečně neúčtuje za tyto mimořádné výjezdy zvláštní poplatky.