V případě nedostupnosti pište na chat zde na stránce či na náš email. Okamžitě se ozveme.
menu
602 413 413
246 079 050

Pořiďte si detektor úniku vody

Unikající voda z potrubí dokáže v domě nebo v bytě natropit pořádnou neplechu a hlavně vás donutí sáhnout někdy i docela hluboko do vaší peněženky.

Mnozí z vás již ví, že existují různé detektory či hlásiče, které informují o potenciálně nebezpečných jevech, a umožňují včasná a efektivní řešení k jejich odstranění. Jsou to kupříkladu hlásiče požáru, detekující kouř či plamen, a hlásiče oxidu uhelnatého CO, což je smrtelně jedovatý plyn bez barvy a zápachu. Hlásič CO vám doporučí většina zkušených řemeslníků, kteří instalují, opravují či revidují plynové kotle a karmy.

Existují však i hlásiče úniku vody, s nimiž zabezpečíte svůj majetek před značnými škodami. Informují vás o unikající vodě včas ještě před tím, než dojde k vyplavení sousedů pod vámi, k vyplavení vašeho domu a v některých případech i k narušení zdiva a statiky celého objektu. Vtipné na tom je to, že hlásič je z technického hlediska poměrně jednoduché zařízení, které pořídíte velice levně, přitom je velmi spolehlivý a zaručuje nejen váš klidný spánek, ale i klid v době, kdy jste mimo váš dům, někde v zaměstnání nebo jinde na cestách.

K únikům vody může dojít v podstatě všude, nikdo vám nezaručí stoprocentní spolehlivost jakéhokoli topného či vodovodního systému po dobu, řekněme nepřetržitě třeba dvaceti let. A zachytíte-li unikající kapalinu zavčasu, uvědomíte si, co by se mohlo stát, kdybyste zrovna v tu chvíli byli daleko od domova někde na víkendové akci, a domů dorazili až po dvou dnech.

O rozsahu katastrofy by vám mohla napovědět rychlost průtoku vody, kupříkladu z pouhého kapajícího kohoutku vám za jeden den odteče téměř 60 litrů vody a vznikne-li závada na vodovodním potrubí, kde tlaková síla tlačí vodu nikoli přes těsnění (jako u kohoutku), ale přímou cestou, tam mohou za den odtéct i dva kubíky vody, a to už je nějaká vodní masa. Tehdy pak můžete mít za víkend ze svého bytu dětské brouzdaliště.

Chcete-li poradit, jaký detektor je pro vás vhodný, a jaké jsou možnosti v tomto oboru, můžete se na toto téma pobavit s instalatérskou firmou, která tato zařízení doporučuje a případně i instaluje.