V případě nedostupnosti pište na chat zde na stránce či na náš email. Okamžitě se ozveme.
menu
602 413 413
246 079 050

Odpad, který ničí kanalizační potrubí

V třídění odpadu jsme velmi zodpovědní a díky tomu patříme v Evropě ke špičce. Jak to ale vypadá s naší kanalizací, o tom se zase až tak moc nemluví.

Praha patří mezi bezpochyby největší město, kde se každoročně zpracuje desítky miliónů metrů krychlových odpadů, které právě vůbec by neměly v odpadní vodě co dělat a rozhodně nepatří do kanalizace. Bohužel si málokdo v daný okamžik uvědomuje, že právě tento odpad poškozuje kanalizační potrubí, čerpací stanice nebo další zařízení, která slouží k čištění odpadní vody. Vůbec není špatné si uvědomit, že odpad v kuchyni, WC nebo umyvadlo v koupelně nejsou odpadním košem. A ačkoliv je stanovený kanalizační řád, tak přesto se neustále porušuje.

To sem rozhodně nepatří

Všechny tyto zbytky a produkty podporují i život různých nežádoucích živočichů, ale předně se tím zanáší kanalizace a kanalizační přípojky. Nemluvě o tom, když se na pevné látky naváží tuky a tím dochází ke snížení průtočnosti až po jejich celé ucpání. Tuk je celkově velký problém, protože se pak velmi rád usazuje na stěnách potrubí a nemluvě o tom, že i nepříjemně páchne.

Čištění je nezbytně nutné

Pokud se to týká domácího odpadu, tak například vyčistit ho pod dřezem nebo umyvadlem, to zvládne každý. Nicméně v jiných částech již musí zasáhnout odborná pomoc. Čištěním se dá odstranit špunt, který brání průtoku, strhnout tak nečistoty nebo pérem je odsunout z místa, kde brání protékající vodě. Nic není ztraceno a vše má své řešení.

S odborníkem na čištění kanalizací vše zvládnete bez větších náročnějších investic.