V případě nedostupnosti pište na chat zde na stránce či na náš email. Okamžitě se ozveme.
menu
602 413 413
246 079 050

Moderní technologie pro detekci úniku vody

Prasklé nebo jinak narušené potrubí se dá najít snadno a rychle moderní metodou, která je založena na unikátních vlastnostech vodíku. Detekce je velice přesná.

Prasklé potrubí v domě může napáchat nenapravitelné škody. V tom lepším případě takové škody, jejichž odstranění vás bude stát mnoho finančních prostředků. Jestliže máte podezření, že u vás došlo k prasknutí trubky ve zdi, pak je nutné bezodkladně zavolat odborníky.

Takzvaná H2 metoda se používá všude tam, kde není možné využít zmíněnou klasickou metodu.

Tento způsob je také možné aplikovat tam, kde není přesně doložitelné, kudy vlastně vodovodní potrubí vede. Vodíková metoda může tedy značně ušetřit náklady na výkopové práce a poté na uvedení do původního stavu. O bezpečnost svou a své rodiny nebo o životní prostředí nemusíte mít obavu. Vodíkový formovací plyn je zcela nezávadný. A to jak z ekologického, tak i zdravotního hlediska.

Jak probíhá proces H2?

Dané potrubí je naplněno formovacím plynem. Ten je tvořen směsí vodíků a dusíku v poměru 5 %: 95 %. Vodík je nejlehčí chemický prvek. Právě této vlastnosti se při instalatérských pracích využívá.

Druhou vlastností vodíku je, že tyto molekuly stoupají pochopitelně vždy směrem vzhůru. Pomocí snímacího přístroje se tedy snadno odhalí, kde je v danou chvíli největší koncentrace tohoto plynu. Tento systém se dá používat v domácnostech, provozovnách, komerčních budovách atd. Dá se tedy říci, že se dá používat naprosto všude, kde je nutné uvést rozvody vody a odpadů do dobrého stavu.