menu
Jsme připraveni - volejte
602 413 413

Kanalizace také vyžaduje pozornost

Bez kanalizace by se naše západní civilizace ocitla ve středověku, a možná, že bychom se tu potýkali s úplavicí, tyfem a dalšími smrtelnými infekčními chorobami.

Dokážete si představit situaci, že by se po ulicích valily v dešti proudy vody spolu s lidskými výkaly a močí, za přispění nechutného zápachu, a s obrovským rizikem vzniku infekčních chorob? Něco takového údajně bylo možné v některých středověkých městech a tak buďme rádi, že to nemusíme zažívat dnes.

Ono by to však bylo docela dobře možné, kdybychom nechali dojít do extrému neprůchodnost odpadů a kanalizací. Kdyby se o tuto záležitost nikdo nestaral, propadli bychom se do středověku velice rychle.

Kombinace mechanického a tlakového čištění

Instalatérské firmy, které si tuto mnohdy nepříjemnou a nezávidění hodnou práci berou na starost, zpravidla využívají sloučení dvou technologií – mechanického a tlakového čištění, např. pomocí motorové rotační frézy a tlaku vody z cisternového zásobníku, což zajistí důkladné odstranění všech typů nánosů a usazenin v odpadním potrubí a armaturách. Tímto způsobem lze prorazit ucpávky ve všech domovních kanalizačních přípojkách, v odpadních stoupačkách i v horizontálně vedených kanalizačních trakcích. Prakticky neexistuje místo, odkud by nebylo možné překážku v odpadovém průřezu odstranit.

V některých případech je odpadní a kanalizační trať zanesená i věcmi, které byste tu neočekávali, mohou to být např. stavební sutiny, písek a štěrk, zemina, kořeny stromů a keřů, výrobky z plastu, kusy textilu, hygienické vložky a tampony, někdy i kovové či keramické předměty.

Kde všude

Odpady a kanalizace mohou být zanesené kdekoli, takže o jejich čištění lze požádat jménem bytového či rodinného domu, zdravotnického zařízení, školních budov, soukromých subjektů i státních institucí, sportovních areálů a sportovišť, rekreačních objektů, lázeňských prostor a léčebných domů, firemních výrobních a skladových prostor a dalších míst, kde jsou rozvody vody a kanalizace v provozu.