V případě nedostupnosti pište na chat zde na stránce či na náš email. Okamžitě se ozveme.
menu
602 413 413
246 079 050

Kanalizace také vyžaduje pozornost

Bez kanalizace by se naše západní civilizace ocitla ve středověku, a možná, že bychom se tu potýkali s úplavicí, tyfem a dalšími smrtelnými infekčními chorobami.

Dokážete si představit situaci, že by se po ulicích valily v dešti proudy vody spolu s lidskými výkaly a močí, za přispění nechutného zápachu, a s obrovským rizikem vzniku infekčních chorob? Něco takového údajně bylo možné v některých středověkých městech a tak buďme rádi, že to nemusíme zažívat dnes.

Ono by to však bylo docela dobře možné, kdybychom nechali dojít do extrému neprůchodnost odpadů a kanalizací. Kdyby se o tuto záležitost nikdo nestaral, propadli bychom se do středověku velice rychle.

Kombinace mechanického a tlakového čištění

Instalatérské firmy, které si tuto mnohdy nepříjemnou a nezávidění hodnou práci berou na starost, zpravidla využívají sloučení dvou technologií – mechanického a tlakového čištění, např. pomocí motorové rotační frézy a tlaku vody z cisternového zásobníku, což zajistí důkladné odstranění všech typů nánosů a usazenin v odpadním potrubí a armaturách. Tímto způsobem lze prorazit ucpávky ve všech domovních kanalizačních přípojkách, v odpadních stoupačkách i v horizontálně vedených kanalizačních trakcích. Prakticky neexistuje místo, odkud by nebylo možné překážku v odpadovém průřezu odstranit.

V některých případech je odpadní a kanalizační trať zanesená i věcmi, které byste tu neočekávali, mohou to být např. stavební sutiny, písek a štěrk, zemina, kořeny stromů a keřů, výrobky z plastu, kusy textilu, hygienické vložky a tampony, někdy i kovové či keramické předměty.

Kde všude

Odpady a kanalizace mohou být zanesené kdekoli, takže o jejich čištění lze požádat jménem bytového či rodinného domu, zdravotnického zařízení, školních budov, soukromých subjektů i státních institucí, sportovních areálů a sportovišť, rekreačních objektů, lázeňských prostor a léčebných domů, firemních výrobních a skladových prostor a dalších míst, kde jsou rozvody vody a kanalizace v provozu.