V případě nedostupnosti pište na chat zde na stránce či na náš email. Okamžitě se ozveme.
menu
602 413 413
246 079 050

Jak ušetřit za vytápění

Topení dřevem v krbových kamnech patří k těm finančně nejvýhodnějším. Zároveň máte možnost využít teplovodního výměníku, zapojeného do topení v podlaze.

Pořídili jste si dům či rekreační chatu anebo zvažujete nad novostavbou a je před vámi rozhodování o koncepci topného systému? V tomto smyslu byste měli přemýšlet s výhledem do budoucnosti, a to především s důrazem na finanční stránku věci.

Mít v bytě teploučko i v mrazivém lednu, kdy venku klesá rtuť teploměru hluboko pod deset stupňů Celsia, je samozřejmě naprosto v pořádku, už s ohledem na naše zdraví a příjemný pocit, ovšem ten pocit by neměl kalit fakt, za jakou cenu tohoto tepelného komfortu docílíte.

Krbová vložka s výměníkem a možností topení v podlaze

Teplovodní krbový výměník je jednou z cest, jak vytápět dům efektivně a zároveň velice levně. Je to v současné době, a zdá se, že i s výhledem do budoucna, nejvýhodnější řešení, a to s ohledem na rostoucí ceny elektrické energie a zemního plynu. Nežli se spoléhat na situaci a trendy na trhu s energiemi, je rozumnější stát se v tomto směru více soběstačnými a nezávislými. Vytápění dřevem či dřevitou hmotou je sice pracnější z hlediska přípravy a zajištění materiálu před topnou sezónou, ale vyplatí se být v tomto směru důslední a pečliví.

Vyplácí se i vsadit na instalatérskou firmu s dobrým renomé, která vám teplovodní výměník zapojí a uvede do provozu, a může zajistit propojení tohoto systému i s topným okruhem v podlaze. Podlahové vytápění udržuje tepelný komfort v místnosti rovnoměrněji díky přímému sálavému teplu, které je ihned předáváno veškerým předmětům v blízkém okolí (koberce, parkety, nábytek a zdivo).

Díky tomuto jevu se prostředí jeví jako příjemnější k pobytu, a to i s nižší teplotou vzduchu, než jakou udržujete při vytápění radiátory či přímotopy. Značný pozitivní vliv má i teplo, předávané přímo citlivým receptorům našich chodidel, a to i u podlahové krytiny relativně studené, jako je přírodní kámen, který ovšem velmi ochotně tepelnou energii absorbuje a postupně předává svému okolí.