V případě nedostupnosti pište na chat zde na stránce či na náš email. Okamžitě se ozveme.
menu
602 413 413
246 079 050

Instalatéry potřebujeme

Instalatéři jsou lidé jako kdokoliv jiný. A to znamená, že jsou ostatním také užiteční, a to vykonáváním své profese, která je důležitější, než si myslíme.

K tomu, aby naše společnost fungovala tak, jak funguje, aby byla v maximální možné míře dokonalá, nepotřebujeme jenom lidi vykonávající všeobecně prestižní a vysoce honorované profese. Jistě, potřebujeme i renomované vědce, i schopné bankéře, i lékaře a jiné profese, jež se těší zájmu a úctě, ale potřebujeme i docela obyčejné lidi, kteří se živí svýma rukama. Protože i ti jsou pro nás důležití, a to někdy i mimořádně, ani bez nich bychom se neměli skvěle. Protože ani ten nejrenomovanější vědec by nám nebyl moc platný, kdyby nám přestal fungovat záchod, ani ctihodný profesor by nám nedodal pocit hrdosti, kdyby se ucpala kanalizace, a ani ten nejpopulističtější politik by nám nezajistil hezký život, kdyby nám přestala doma téct voda.

A tak je tu třeba i náramně důležitá instalatérská profese. A to znamená, že jsou tu i řemeslníci zvaní instalatéři, kteří se starají o takovou jenom zdánlivou banalitu, jako je přivádění vody a plynu, odvádění odpadních vod a splašků a podobně.

Vezměte si jenom, kolik toho pro nás tito lidé dělají! Jak dlouhá a složitá vodovodní potrubí pro nás museli postavit, aby se dovedla voda od zdroje přes čističku až k nám domů, na pracoviště a podobně. Vezměte si, kolik jenom tito museli namontovat vodovodních kohoutků, kolik nainstalovali umyvadel i záchodových mís, kolik pospojovali stoupaček i odpadních potrubí…

A pak si představte, jak náročná je údržba, tak rozsáhlého díla, kolik je tu jenom zapotřebí oprav, kdykoliv něco doslouží. A jak zle by bylo, kdyby tu nebyl nikdo, kdo by se o to staral.

A tak prostě instalatéry potřebujeme a máme. Co by si jenom počala třeba stověžatá matička Praha nebo Středočeský kraj, kdyby nebylo firmy A. K. Servis, co by si lidé počali jinde, kdyby tam nebyli schopní instalatéři k dispozici? Raději to nechci ani domýšlet.