V případě nedostupnosti pište na chat zde na stránce či na náš email. Okamžitě se ozveme.
menu
602 413 413

Instalatéři jsou hodně důležití

Někteří lidé se živí hlavou a někteří rukama. Přičemž má každá taková práce svůj význam, žádná není zbytečná, a to bez ohledu na to, jak je prestižní.

Představte si, jak skvěle si jenom žiji. Žasněte nad tím, jaké já mám doma i v práci vymoženosti.

Představte si to. Kdykoliv chci, zajdu do kuchyně nebo do koupelny, tam otočím některým z kohoutků a hned mi tam teče voda, a to jak studená, tak i teplá. A pak stačí, abych otočil některým z těch kohoutků v protisměru, a ona voda zase v mžiku téct přestane.

A to ještě není všechno. Kdykoliv chci, napustím si takovou vodou umyvadlo nebo dřez, použiji ji podle svého uvážení, a pak stačí jenom vytáhnout zátku a ona ta voda odteče. A to ne na podlahu, ale někam pryč, tam, kde mně ani nikomu ze sousedů pode mnou nevadí.

Skutečností je pak dokonce i to, že mi to doma ani nepáchne, natož aby mi to tu vysloveně smrdělo. Jistě, i já si chodím ulevit, ale činím tak na WC, které mám v samostatné místnůstce, a to, co tam ze mne vypadne, mi tu neznepříjemňuje život ani v nejmenším, protože stačí stisknout tlačítko a voda ze splachovadla se postará o to, abych nesdílel svůj byt s exkrementy.

Tak skvělé to doma mám. A co je obzvlášť potěšující, je to, že mám stejné možnosti i v práci. Kde je to ještě důležitější, protože tam je nás lidí pohromadě daleko víc a určitě si umíte představit, jak by to vypadalo, kdyby tyto vymoženosti neměl celý kolektiv.

Prostě žiji vyspěle.

A že vám na tom nic divného nepřipadá? To plně chápu. Protože máte obdobné vymoženosti určitě i vy. A možná máte u vás doma navrch i zavedený plyn. Ale přesto, že to bereme jako samozřejmost, myslím, že bychom měli něco takového oceňovat. Protože to žádná samozřejmost není. A k tomu, abychom mohli něco podobného používat, bylo a dnes a denně i je zapotřebí mnoho práce instalatérů. Těch, kteří to všechno pro nás budují, udržují a opravují. A až nebýt jich, rázem bychom takové vymoženosti, jež bereme jako naprostou samozřejmost, docenili.