V případě nedostupnosti pište na chat zde na stránce či na náš email. Okamžitě se ozveme.
menu
602 413 413
246 079 050

Instalatéři jsou hodně důležití

Někteří lidé se živí hlavou a někteří rukama. Přičemž má každá taková práce svůj význam, žádná není zbytečná, a to bez ohledu na to, jak je prestižní.

Představte si, jak skvěle si jenom žiji. Žasněte nad tím, jaké já mám doma i v práci vymoženosti.

Představte si to. Kdykoliv chci, zajdu do kuchyně nebo do koupelny, tam otočím některým z kohoutků a hned mi tam teče voda, a to jak studená, tak i teplá. A pak stačí, abych otočil některým z těch kohoutků v protisměru, a ona voda zase v mžiku téct přestane.

A to ještě není všechno. Kdykoliv chci, napustím si takovou vodou umyvadlo nebo dřez, použiji ji podle svého uvážení, a pak stačí jenom vytáhnout zátku a ona ta voda odteče. A to ne na podlahu, ale někam pryč, tam, kde mně ani nikomu ze sousedů pode mnou nevadí.

Skutečností je pak dokonce i to, že mi to doma ani nepáchne, natož aby mi to tu vysloveně smrdělo. Jistě, i já si chodím ulevit, ale činím tak na WC, které mám v samostatné místnůstce, a to, co tam ze mne vypadne, mi tu neznepříjemňuje život ani v nejmenším, protože stačí stisknout tlačítko a voda ze splachovadla se postará o to, abych nesdílel svůj byt s exkrementy.

Tak skvělé to doma mám. A co je obzvlášť potěšující, je to, že mám stejné možnosti i v práci. Kde je to ještě důležitější, protože tam je nás lidí pohromadě daleko víc a určitě si umíte představit, jak by to vypadalo, kdyby tyto vymoženosti neměl celý kolektiv.

Prostě žiji vyspěle.

A že vám na tom nic divného nepřipadá? To plně chápu. Protože máte obdobné vymoženosti určitě i vy. A možná máte u vás doma navrch i zavedený plyn. Ale přesto, že to bereme jako samozřejmost, myslím, že bychom měli něco takového oceňovat. Protože to žádná samozřejmost není. A k tomu, abychom mohli něco podobného používat, bylo a dnes a denně i je zapotřebí mnoho práce instalatérů. Těch, kteří to všechno pro nás budují, udržují a opravují. A až nebýt jich, rázem bychom takové vymoženosti, jež bereme jako naprostou samozřejmost, docenili.