V případě nedostupnosti pište na chat zde na stránce či na náš email. Okamžitě se ozveme.
menu
602 413 413
246 079 050

Funguje vám správně topení

Bez topení se lidé v naší zemi, v oblasti mírného zeměpisného pásma, kde se střídají roční období, neobejdou. Na funkčnosti topení závisí i naše zdraví a život.

Rekonstrukce topného systému – topení mívá svou omezenou životnost, časem se stává i zastaralým a přichází okamžik, kdy je vhodné přistoupit k jeho rekonstrukci. Tehdy se pak vyplácí mít kontakt na spolehlivou specializovanou firmu, která přijde s optimalizovaným návrhem řešení, pro vás přímo na míru.

Stoupačky a čerpadla – instalatéři se mohou setkat v některých objektech s nevhodně řešenými topnými rozvody, kde dochází ke stagnaci vody uvnitř okruhu. Díky špatné cirkulaci pak topení netopí, jak má, rostou zbytečně náklady a v dnešní době, kdy se stále zdražují energie, to může mít značný vliv na rodinný rozpočet. Přitom by stačilo celý systém lépe navrhnout a vypočítat, využít čerpadel, případně systém správně seřídit.

Odvzdušnění a dopouštění vody – i sebelépe navržená topná soustava nebude správně pracovat, pokud nedbáme na jednu ze základních věcí, a tou je vypouštění vzduchových bublin, jinými slovy odvzdušňování. Nejste-li si jisti, jak správně dopouštět do systému vodu a odvzdušnit topení, aby byl uvnitř v potrubí potřebný tlak vody, můžete o to požádat opět instalatéry – topenáře.

Co když topení praskne – bohužel i to se stává, jak u litinových radiátorů, tak i u těch plechových. Takovou závadu nelze prakticky vyloučit a měli byste počítat s tím, že se to může týkat i vás. Opět se vyplácí mít uložený kontakt na spolehlivé řemeslníky, kteří zasahují jak v běžném rozmezí pracovní doby všedního dne, tak i o víkendech, svátcích nebo v nočních hodinách.

Likvidace usazenin – součástí péče o topnou soustavu je i její čištění. Tvorba usazenin brání správné cirkulaci vody a obecně fungování topení tak, jak bylo původně navrženo na určitý topný výkon. Čištění se provádí u radiátorů i u topení v podlaze, velmi účinný způsob je např. pulzní proplachovací kompresor Ropuls značky Rothenberger.