menu
Jsme připraveni - volejte
602 413 413

Do odpadu nevidíte, ale můžete ho cítit

Prevence se netýká jen vašeho zdravotního stavu. Prevence se dá efektivně využít i v domácnosti. Tím lze předejít vážným problémům, které vedou ke kalamitě.

Někdy když se procházíte venku, tak se vám může stát, že cítíte doslova smrad z odpadů. K tomu se samozřejmě vážou různé mýty, že například bude pršet a tak jsou cítit kanály. Ale co když se vám to přihodí v domácnosti? Odpad jste vyčistili, a přesto se nemůžete zápachu zbavit. Tohle vypadá na problém. A skutečně tu je. Stejně tak jako když si najednou všimnete, že vám prosakuje zeď vodou a víte nebo alespoň tušíte, že tudy vede potrubí. Tohle už vůbec není sranda a zvláště s představou, že budete muset pozvat řemeslníky, aby vše rozkopali a příčinu odstranili. No naštěstí to půjde jinak, když ovšem pozvete ty pravé odborníky přes problémy s vodou. Každý správný instalatér si v současné době poradí šetrným způsobem.

Jak rychle odstranit závadu

Žijeme v době, kdy i řemeslníkům pomáhá moderní technologie a za využití přístrojů nic nebude tak hrozné, jak to na první pohled může vypadat. Samozřejmě tento stav se musí řešit již rychle, ale vůbec není špatné přemýšlet i o jisté prevenci, kdy může dojít k odhalení problému ještě dříve, než propukne viditelně. A v případě poškození trubek ve zdi to může trvat i několik dnů, zvláště pokud se bude jednat o malou trhlinu. Taková revize může mnohé zachránit a ještě se nebude jednat o tak vysokou investici, kterou byste museli vynaložit do opravy.

Na pomoc přispěchá monitorovací systém, kdy kamera může skutečně odhalit trhliny, ale i jak moc je propustná kanalizace nebo kde by se v nejbližší době mohl objevit problém. A kde se již objevil, tak se jedná o skvělou pomocnici, protože přesně odhalí místo a rozsah poškození. Poté se dá cíleně zaměřit na problém a zdárně, především velmi rychle ho odstranit. Bez zbytečného sekání do zdiva. Kamera dokáže odhalit i netěsnosti či případné nedokonalosti, pokud byla špatně odvedena práce nebo nebyl použitý kvalitní materiál. Již jen z tohoto důvodu vyhledávejte odborníky, kteří mají specializaci na práci s vodou, topením nebo i čištění kanalizace. Případně nabídnou kvalitní a kompletní instalatérské práce.