menu
Jsme připraveni - volejte
602 413 413

Co bychom bez instalatérů byli?

Jsem si víceméně jist tím, že se vy, čtenáři, doma myjete, že chodíte na WC, a ne někam do křoví. A díky komu si tak počínáte? Díky instalatérům.

Kdyby nebylo instalatérů, byli bychom my lidé skutečně zaostalými tvory. Můžete si o tomto názoru sice myslet, co chcete, ale je to prostě tak. A když si to přeberete v hlavě, určitě mi dáte za pravdu. Jakkoliv jsou totiž instalatéři ‚jenom‘ nějací ti řemeslníci, živící se převážně prací svých rukou, což s pádem socialismu ztratilo na prestiži, jde o lidi, bez nichž by lidstvu chyběla spousta vysloveně důležitých, ne-li přímo nezbytných zařízení.

Rozhlédněte se třeba kolem sebe a zjistěte, kde je nějaký ten zdroj aspoň relativně čisté vody. Je to kolikrát pořádná dálka, že? A pak si představte, jaké by to bylo, kdybyste si odtud měli dnes a denně přinášet vodu, kterou doma potřebujete. Hodně byste se nachodili a nadřeli, že? A pokud jste právě odvětili, že byste si pro ni zajeli pohodlně autem, pak bych vás s dovolením požádal, abyste si spočítali, na kolik peněz by vás takové dojíždění vyšlo. Hrůza, že?

Nebo se kolem sebe rozhlédněte a zkuste si představit, kam byste si chodili ulevovat, kdybyste neměli doma docela banální záchod. Vesměs byste se neukryli před cizími zraky, a to už ani nemluvím o tom, jak by to pak na přilehlých prostranstvích vypadalo a zavánělo.

A jsou to právě instalatéři, díky nimž máme ty právě zmíněné záležitosti daleko jednodušší a pohodlnější. Díky nim nám teče voda kdykoliv i přímo do umyvadla nebo sprchy, díky nim stačí vytáhnout špunt nebo spláchnout a to, co už doma nechceme, v mžiku zmizí. A jsou to instalatéři, díky nimž můžeme mít i jiné vymoženosti, jako jsou dejme tomu přívod plynu a podobně.

Takže instalatéři nejsou rozhodně nikým, nad kým bychom se měli ušklíbat nebo koho bychom měli brát za někoho zbytečného. Protože ti určitě zbyteční nejsou. Napřed nám všechny ty rozvody a s nimi související zařízení musí vybudovat, a pak je třeba i údržba, i opravy. S čímž by si většinou žádný laik neporadil.

Díky instalatérům tak žijeme jako civilizovaní lidé. Jistě, nejenom kvůli nim, ale i díky nim.