V případě nedostupnosti pište na chat zde na stránce či na náš email. Okamžitě se ozveme.
menu
602 413 413

Co bychom bez instalatérů byli?

Jsem si víceméně jist tím, že se vy, čtenáři, doma myjete, že chodíte na WC, a ne někam do křoví. A díky komu si tak počínáte? Díky instalatérům.

Kdyby nebylo instalatérů, byli bychom my lidé skutečně zaostalými tvory. Můžete si o tomto názoru sice myslet, co chcete, ale je to prostě tak. A když si to přeberete v hlavě, určitě mi dáte za pravdu. Jakkoliv jsou totiž instalatéři ‚jenom‘ nějací ti řemeslníci, živící se převážně prací svých rukou, což s pádem socialismu ztratilo na prestiži, jde o lidi, bez nichž by lidstvu chyběla spousta vysloveně důležitých, ne-li přímo nezbytných zařízení.

Rozhlédněte se třeba kolem sebe a zjistěte, kde je nějaký ten zdroj aspoň relativně čisté vody. Je to kolikrát pořádná dálka, že? A pak si představte, jaké by to bylo, kdybyste si odtud měli dnes a denně přinášet vodu, kterou doma potřebujete. Hodně byste se nachodili a nadřeli, že? A pokud jste právě odvětili, že byste si pro ni zajeli pohodlně autem, pak bych vás s dovolením požádal, abyste si spočítali, na kolik peněz by vás takové dojíždění vyšlo. Hrůza, že?

Nebo se kolem sebe rozhlédněte a zkuste si představit, kam byste si chodili ulevovat, kdybyste neměli doma docela banální záchod. Vesměs byste se neukryli před cizími zraky, a to už ani nemluvím o tom, jak by to pak na přilehlých prostranstvích vypadalo a zavánělo.

A jsou to právě instalatéři, díky nimž máme ty právě zmíněné záležitosti daleko jednodušší a pohodlnější. Díky nim nám teče voda kdykoliv i přímo do umyvadla nebo sprchy, díky nim stačí vytáhnout špunt nebo spláchnout a to, co už doma nechceme, v mžiku zmizí. A jsou to instalatéři, díky nimž můžeme mít i jiné vymoženosti, jako jsou dejme tomu přívod plynu a podobně.

Takže instalatéři nejsou rozhodně nikým, nad kým bychom se měli ušklíbat nebo koho bychom měli brát za někoho zbytečného. Protože ti určitě zbyteční nejsou. Napřed nám všechny ty rozvody a s nimi související zařízení musí vybudovat, a pak je třeba i údržba, i opravy. S čímž by si většinou žádný laik neporadil.

Díky instalatérům tak žijeme jako civilizovaní lidé. Jistě, nejenom kvůli nim, ale i díky nim.