V případě nedostupnosti pište na chat zde na stránce či na náš email. Okamžitě se ozveme.
menu
602 413 413

Čištění vnitřní a venkovní kanalizace

Čištění kanalizace a odpadů nemůže provádět někdo, komu se při takové práci zvedá žaludek z všudypřítomného zápachu a pohledu na tu spoušť.

Chtěli byste dělat tuhle práci?

Zkuste sami sobě položit všetečnou otázku, zda byste se chtěli živit i čištěním kanalizací. Je to součást profese instalatéra, která není zrovna závidění hodná. S čím se tito lidé potýkají a proč si považovat jejich pracovního úsilí?

Psychický tlak – u některých profesí se dá očekávat větší psychický tlak z různých důvodů, např. kvůli značné zodpovědnosti nebo při styku s nebezpečnými chemikáliemi atp. U čištění kanalizací a odpadů je náročnost zásahu dána samotným prostředím a vědomím, že nesedíme v teplé kanceláři a popíjíme kávu, anebo neprodáváme voňavé květiny v květinářství.

Zápach – hlavním důvodem k psychickému tlaku je především velmi nepříjemný zápach. Někomu se u toho může zvedat žaludek a každý tuto práci vykonávat nemůže. Někdy jsou to doslova vydřené peníze.

Bakteriální infekce – zápach vyvolává odumřelý organický materiál a bakterie, které se jím živí. Bakterie máme i na pokožce a dokonce i v tlustém střevě, jsou to symbiotické organismy, jež nám pomáhají přežít. Některé bakterie jsou ovšem patogenní a mohou vyvolat infekci a zánětlivé procesy, proto se musí čištění odpadů a kanalizací provádět s patřičnými ochrannými pomůckami a hlavně s respektem.

Extrémní nečistota – pohled na zapáchající nečistotu také není zrovna krásným zážitkem, zvláště s vědomím, že vlastně pracujeme s bakteriálními či lidskými nebo zvířecími výkaly. Nahlížet často do zaneseného potrubí a na demontovaný sifon u kuchyňského dřezu plný mastnoty, vlasů, zbytků jídel a obalený černým slizem vyžaduje jistou psychickou odolnost.

Nonstop služba – k psychickému tlaku může přispět i okolnost, že tito lidé vyjíždí do terénu bez ohledu na datum a hodinu. Je-li to nutné, musí odstranit závadu v době, kdy jiní lidé prožívají sváteční okamžiky, relaxují a užívají si klidu a pohody.